Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Hummel Open Game 2008 (26.6. – 30.6. 2008)

fotogalerii k turnaje naleznete ZDE

stránky turnaje naleznete ZDE

sestava:   Dejmal Martin, Fila Radim, Havlíček Marek, Jeski Petr, Jirásek Ondřej, Knotek Jiří, Ondráček Petr, Peška Jakub, Komínek Radim, Ředina Tomáš, Vrána Ondřej

 

navštívené kluby: Caribic, nonstop Česká :D

celkové umístění: 1. místo

výsledky utkáni:

1. Brněnští Hromkocouři IBK Dačice 5 1  
2. Brněnští Hromkocouři FBŠ Hattrick U 18 8 1  
3. Brněnští Hromkocouři Juventa Žilina 2 3  
4. Brněnští Hromkocouři Bulldogs Brno 4 2  
5. Brněnští Hromkocouři FBC Hornets 3 0 ???
6. Brněnští Hromkocouři SPŠ Chemická 3 2 ts
7. Brněnští Hromkocouři Juventa Žilina 3 1  

 


Tentokrát se již legendární brněnský tým měl zúčastnit domácího turnaje Hummel Open Game, kde byl před zraky místních tížen velkou mírou odpovědnosti. Celý turnaj se nesl v duchu nervozity, jelikož náš tým byl pasován mezi favority turnaje. Také proto tomu byla uzpůsobena naše životospráva, se kterou se každý vypořádal po svém. Právě absolvovaný turnaj v Ostravě byl kvalitním tréninkem před nadcházející brněnskou výzvou.

 

 

Brněnští Hromkocouři vs. IBK Dačice (5:1)

Našim prvním vyzyvatelem byl velice ambiciózní soupeř z Dačic. Soupeř, jehož zdobilo veliké nasazení, početná střídačka a plno příznivců v dačickém kotli,  kousal pouze v prvních pár minutách. Poté byl smeten mocnou ofenzívou favorizovaného týmu. Jediným střelcem, který se zapsal do historie z pohledu týmu Dačic byl místní „snajpr“ Petr Kratochvíl, jež byl následně slavnostně opěvován  kotlem hostí. Svůj vstup do turnaje si hromkocouři pohlídali,  nepřipustili žádné překvapení a v místním baru se mohli v klidu připravovat na další utkání.

 

Brněnští Hromkocouři vs. FBŠ Hattrick U 18 (8:1)

Dalším krokem v cestě za vítězstvím stál brněnský rival Hattrick. Na týmu, který se vyznačoval zvláště precizně pasivní obranou a odevzdaným dojmem, si hromkocouři udělali nejlepší prozatímní výsledek a to výhru o sedm gólů.

 

Brněnští Hromkocouři vs.  Juventa Žilina (2:3)

Mezinárodní derby, obhájce titulu ze Slovenska, boj o první místo ve skupině - jasná výzva pro hromkocoury!!! Motivace byla obrovská, zlí jazykové tvrdí, že dokonce přistihli tři hráče jak se protahují (vedení hromkocourů se k celé záležitosti odmítlo vyjadřovat, pozn. redakce). Zápas, který spíše připomínal přehlídku asijských bojových umění byl okořeněn brilantními výkony nejmenovaných rozhodčích Kunze a Mádra, kteří tento zápas pojali v podstatě po svém. Výsledkem toho všeho byla veledlouhá hra v početní nevýhodě a jak by řekl idol brněnských hráčů: „Fanoušci vypouštějí z hrdel slova sprosté“. Po dramatickém závěru soupeř doslova umlátil vítězství 3:2 a zajistil si prvenství ve skupině. Pro nás to znamenalo první a poslední ztrátu bodů v tomto turnaji.

 

 

První karibská noc

 Žal po prohraném zápase mohl být překonán pouze nočním životem v našem rodném městě. Dle osvědčeného scénáře jsme vzali útokem naši oblíbenou večerku a jak bývá zvykem s lahví jemné vodky a krabicí jablečného džusu jsme zakotvili v nedalekém karibském parku. Když jsme se právě dostávali do nejlepšího, přišel jeden z mnoha nezapomenutelných okamžiků, a to návštěva mladíka, jehož jméno v týmu nikdo nezná, ale nikdo mu neřekne jinak než Ivan! Kdo nebyl, neuvěří. Po následném úprku před tímto chvílemi rusky hovořícím čerstvě vystudovaným právníkem jsme zamířili do našeho karibského přístavu spásy. Až na nadprůměrnou koncentraci nadprůměrných „kund“ se jednalo o průměrný večer. Proto ti svědomitější hráči s vidinou ranního vstávání a důležitého zápasu vzali rozum do hrsti a odešli ve tři ráno. Ti statečnější odolávali ještě zhruba další dvě hodiny.

 

Brněnští Hromkocouři vs. Bulldogs Brno (4:2)

Bitva o Brno – Blitzkrieg

Ve hře byla nejen čest, druhé místo ve skupině, ale i zkrocení žaludečních nepokojů. Pro ještě větší zpestření už tak zajímavého klání si dva služebně nejstarší hráči Tomáš Ředina a Martin Dejmal ve svém jubilejním 30. zápase vyměnili posty. Nebylo by na tom nic divného, kdyby Martin Dejmal nebyl gólman. Už při rozchytání bylo jasné, že obrana bude muset předvést precizní výkon. Při nervydrásajícím zápase, kde se skóre přelévalo ze strany na stranu vyšli brněnští hromkocouři jako vítězové, čímž získali druhé místo ve skupině a gólman si připsal první vychytané vítězství a cca 8 úspěšných zásahů.

 

Brněnští Hromkocouři vs. FBC Hornets (3:1)

Jak by pravil klasik Míra Bosák: „V tomto zápase si podala ruku bída s nouzí“. Všichni se již soustředili na noční turnajovou party v Caribicu, fyzicky i psychicky nejnáročnější utkání na tomto turnaji.

 

Druhá karibská noc

Na rozdíl od minulého večera našemu klasickému drinku (Vodka jemná 40% + jablečný juice) předcházela notná porce bílého levného vína o teplotě italského ležáku. V partě čítající zhruba 15 členů jsme provedli elegantní pozdní vpád do našeho již zmiňovaného karibského přístavu a povedlo se. Holky sice už nezbyli, ale trsalo se a trsalo. Přece jen si někdo přišel na své. Náš benjamínek a mladičký talent,  Jirka Knotkuj se pod tíhou alkoholu musel podělit o svoji radost z jubilejního desátého zápasu s osobou jemu doslova nejbližší, která je už poslední rok dobrou vílou na jeho strastiplné cestě sexuálním životem. Byla to právě ona, která udělala z malého Jirky sypače a následně kousače (vedení hromkocourů se k celé záležitosti odmítlo vyjadřovat, pozn. redakce). Party se dále nesla v duchu žhavých letních hitů v podání neúnavného „DJeje“. Nestíhalo se chodit ani na záchod, natož pro drinky apod. Naše noční řádění mělo značné obecenstvo, např. tým vesmírných lidí, které jeden nejmenovaný havířovský hráč nazval galaktickými teplouši. Opět se zde projevila týmová koheze. Kluci z hromkocourů evidentně táhli za jeden provaz a opouštěli parket v ranních hodinách. S odstupem času na tuto akci vzpomínáme jako na nejpříjemněji strávené týmové chvilky turnaje.

 

Brněnští Hromkocouři vs. SPŠ Chemická (3:2 ts.)

Porod s názvem semifinále

Nejen, že jsme se po včerejší náročné akci dostavili na zápas všichni, ale dokonce nás bylo na střídačce o jednoho víc. Náš realizační tým se rozrostl o jednoho člena. Byla jim Kristýna Stehnová, zkušená harcovnice, která na tomto turnaji působila v ženské kategorii. Dle dobrých hromkocourských zdrojů nám bylo známo, že soupeř nic nepodcenil a šel spát hned se slepicemi. Tohle se nám úplně nepodařilo, a proto na hřišti hýřilo aktivitou pouze jedno mužstvo. Navíc střízlivění si na nás vybralo krutou daň. Zápas jsme si protrpěli až k samostatným nájezdům, ve kterých jsme si více než věřili. Jasně pro nás hovořili také statistiky trestných střílení, ve kterých jsme doposud nebyli poraženi. Po čtvrté sérii a vedení 1:0 vypadalo vše jasně, nakonec nás ale téměř potopil bývalý spoluhráč Michal „Majkl“ Kučera, který posledním proměněným nájezdem poslal souboj do náhlé smrti a následně utkání ještě více zdramatizoval dalším proměněným nájezdem, avšak na zkušené hromkocoury si nepřišel a po dvou kapitulacích gólmana Ozzyho byl tým chemiků poražen. Jedním z nejvysilujících momentů turnaje byl pozápasový přesun z haly VUT na Vodovu.

 

Brněnští Hromkocouři vs. Juventa Žilina (3:1)

Finále jak se patří

Předzápasová atmosféra rozhodně nenasvědčovala tomu, že se jedná o finále. Místo kvalitního rozběhání měli diváci možnost sledovat tým spících opilců, který si ustlal za brankou domácích. O pohledné finále se opravdu nejednalo, nezaujatý divák by musel tento zápas zařadit do kategorie o udržení, nicméně ti co věděli, jak se v noci oba týmy připravovaly, nečekali žádnou extra podívanou. V zápase se v součtu nic nedělo, nepohledné akce střídaly ještě ty méně pohledné, prostě klasická taktická bitva opilých hromkocourů. Štěstěna nám nakonec vítězství přiřkla a my mohli zvednout nad hlavu pohár vítězů pohárů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jednoduché děkuji

(Dejmi, 3. 10. 2008 16:00)

Tímto chci vyjádřit dík a uznání našim archivářům Jakubovi Peškovi a Tomáši Ředinovi za velmi kvalitní práci. Těším se na další "analy" :)